Antikorózne centrum Trnava – Dinitrol

Antikorózne centrum Trnava

Aby bolo možné vytvoriť dokonalý motorový kryt, využili sme najrevolúčnejšie technológie a patenty. Všetko je dôkladne premyslené a starostlivo vyrobené z ocele. Kolchuga nastavuje nové štandardy pre bezpečnosť a spoľahlivosť. Ochranné kryty motora sú vyrábané z oceľových plechov s hrúbkou 2 mm, ktoré majú dostatočnú elasticitu, aby ochránili motorové časti pred nárazom. Všetky diely prechádzajú kontrolou deformácie ešte vo fáze spracovania čím sa zaisťuje maximálna ochrana motora, karosérie a úchytných bodov pri náraze na prekážku. 

Vlastnosti krytu motora:

  • Bezpečnosť nadovšetko 
  • Systém prúdenia vzduchu BloW Off® 
  • Bezpečnostný systém TakE – Off®
  • Nosníky, schopné absorbovať energiu OFF-ENERGY ® 
  • Ochranný povlak ZiPoFlex® 
  • Vystužnie rebier 
  • Gumové tlmiče 
  • Aerodynamika

SYSTÉM PRÚDENIA VZDUCHU BloW - Off®

Aby sa zabránilo prehriatiu motora a prevodovky, v prednej časti oceľového krytu, sme umiestnili špeciálne otvory zaisťujúce potrebý prúd vzduchu pre odvod teplého vzduchu. Keď je vozidlo v pohybe, vzduch prechádza cez kryt a teplo efektívne eliminuje. Je to jednoduché a elegantné riešenie, aby sa to dosiahlo, bolo nutné minimalizovať odpor vzduchu.

Bezpečnostný systém TakE - Off®

Vzhľadom k inovatívneho systému Take-Off® sme vyriešili otázku neobmedzeného pohybu motora pri nehode. Nič nebude brániť automobilovým súčiastkám plneniť svoju funkciu absorpcie energie v prípade havárie vozidla. Oceľový ochranný kryt sa uvoľní zo svojich držiakov, keď sú deformované prvky nosnej časti tela vozu

Nosníky, schopné absorbovať energiu OFF-ENERGY ®

Základom systému OFF-ENERGY ® je schopnosť absorbovať energiu nosníka. Konštrukcia so špeciálnimi schopnosťami deformácie. Nosník je vždy pripravený prijať energiu nárazu v prípade prekážky alebo pri autonehode. Pri niektorých modeloch je šírka nosníka až 8 mm.

Ochranný povlak ZiPoFlex®

Jednu z ťažkých úloh, ktorú inžinieri vyriešili, je... ako chrániť povrch ocele krytu proti korózii. Použitie práškových farieb, dokonca s viacúrovňovou prípravou, nedal potrebnú výsledok. Nakoniec zvolili technológiu Zippo Flex®. Tento elastický polymér zinoku je schopný odolávať nielen počasiu, ale aj mechanickým vplyvom.

Vystužnie rebier

Špeciálne prvky zaisťujú väčšiu tuhosť v miestach kde môže byť kryt poškodený pri náraze na prekážku.

Gumové tlmiče

Tlmiče sú vyrobené z vysoko kvalitnej gumy, ktoré sú pružné a spoľahlivé. Môžu vydržať aj zmrazenie a teploty vykurovania. Sú vždy pripravené na prevádzku a spoľahlivo blokujú nežiaduce zvuky.

Aerodynamika

Hladké oceľové kryty kopírujú tvar automobilového podvozku, čo zlepšuje aerodynamiku. Výskum vo vzduchovom tuneli ukázal, že až 30% prietoku vzduchu smeruje dole okolo automobilového podvozku...

Kryty podvozku si môžete objednať telefonický